pondělí 22. července 2024

„Gró zábavních podniků nemá být o tom, kolik se do nich investuje peněz, ale zejména v kvalitě poskytovaných služeb a Genius loci,“ říká spolumajitel Fun Areny

Rozhovor

Proč je Fun Arena tím nejlepším místem pro pořádání akcí s kamarády, dětských oslav až po velké teambuildingy?
Na dotazy odpovídá Bc. Tomáš Polák – spolumajitel společnosti, která mimo jiné provozuje Fun Arenu v Praze.

Úplně první dotaz, nebude vadit, když si budeme tykat?
Určitě nebude, naopak budu rád. 😊

Proč bych si pro svou akci měl vybrat zrovna Fun Arenu před konkurenčními zábavními centry, které působí zvenku, na první pohled, atraktivněji?
Začal bych asi tím, že není všechno zlato co se třpytí 😊. Je pravda, že naše Fun Arena se nachází v budově z konce 70. let a díky tomu je venkovní vizuál samozřejmě těžké srovnávat s jinými zábavními centry, které jsou v nových nebo plně zrekonstruovaných stavbách.
Na druhou stranu si nemyslím, že gró zábavních či jiných provozoven je v tom, jak vypadají, natož zvenku. Nám navíc venkovní vizuál budovy hraje perfektně do karet, protože nám umožňuje ten WOW efekt, kdy se otevřou dveře a člověk se najednou ocitne v úplně jiném světě.

Jednoduše tím chci říct to, že když se do něčeho nalijí obrovské peníze a výsledek vypadá skvěle, tak to rozhodně není záruka toho, že se zákazník bude skvěle bavit a cítit se na tom místě dobře. V tomto ohledu právě Fun Arena dost vybočuje a je to jeden z důvodů, proč udělat akci právě u nás. Ne, že by její vybudování bylo zadarmo, to rozhodně ne, avšak finální výsledek není odrazem peněz, ale převážně úsilí komunity umělců, designérů, různých tvůrců a našich kamarádů, kteří dokázali vdechnout prostoru život a vytvořit prostředí, kde se naši zákazníci cítí opravdu dobře.

Jako druhou věc, proč si vybrat právě naše prostory, bych rád zmínil to, že celý koncept Fun Areny, kdy zdůrazním to slovo koncept, minimálně u nás nemá moc konkurenci. Například tady v Praze, pokud budeš hledat nějakou řekněme netradiční zábavu, tak zjistíš, že toho tady zas tak moc není a zároveň se ve většině případů nejedná o komplexní zábavní prostory, ale zejména o dílčí zábavu, ať už v podobě únikových místností, VR center nebo třeba laser game arén. Něco, kde by se spojovalo několik věcí dohromady a v celku to vytvořilo skutečně komplexní zábavní prostor, navíc s unikátní atmosférou, tak to tady není a nebylo. A to je Fun Arena!

Jak dlouho se v zábavním průmyslu pohybuješ?
Já osobně přes 19 let a naše firma přes 30.

Když jsi mluvil o té komunitě umělců, designerů a dalších lidí, kteří stojí za vybudováním Fun Areny, můžeš prozradit něco k tomuto celku, a jak si se k této komunitě dostal?
Právě těch 30 let, co se pohybujeme jako firma v zábavním průmyslu vytvořilo určité vazby napříč různými zajímavými lidmi z různorodých oborů, kdy všichni máme podobně nastavené, že apriori se soustředíme na perfektní výsledek, u provozu Fun Areny na skvělou službu, a ta byznysová část je až sekundární. Jednoduše za mě, když děláš něco pořádně, zodpovědně, a je z toho cítit, že Tě to baví, tak peníze pak přijdou vždycky. Naopak to častokrát nefunguje, nebo jenom v rámci krátkého horizontu. Co se týče odborností, tak to jsou různí designéři, konstruktéři, malíři zkrátka umělci a hračičkové všeho druhu.

Při prohlídce Fun Areny jsem si všiml rozmístěných, různě stylizovaných figurín. Co to je a kdo je tvoří?
Já tomu říkám androidi, a to je mimochodem něco co mě hrozně baví. Je to práce našich crafterů, právě z té již zmiňované komunity. Jedná se o různé postavy z literárního světa kyberpunku, kde se High-tech spojuje se všedním životem. Všichni androidi se vyrábí z materiálů, které by se standartně vyhodily, což je myslím super, jelikož vlastně z odpadu můžeme tvořit umění, které je unikátní a dál dělá radost. Tím se tedy zase trošku vracím k nějakému financování a přesahu. Samozřejmě bychom naše androidy mohli stavět z nových materiálů, ale proč, když takhle můžeme například starou elektroniku, byť nefunkční, použit znovu a trochu jinak.

Můžeš nám ve zkratce představit jednotlivá patra Fun Areny a co na nich najdeme?
Určitě. Máme tu 4 patra s tím, že první je tzv. Underground city a tady najdeš ty nejvíc netradiční aktivity jako je házení seker, lidský stolní fotbal, souboje robotů v ringu nebo například HADO, které si můžeš v jednoduchosti představit jako takovou virtuální vybíjenou, kdy normálně běháš po hřišti jenom místo házení míčem vytváříš energetické koule či ochranné štíty. „UGC“ jak to zkracujeme je zároveň patrem, které je nejvíce stylizované do kyberpunku a takového města budoucnosti. Je to takové srdce celé Fun areny, takže skutečně jedinečný zážitek. Ještě doplním, že tady samozřejmě nechybí bar, pódium, posezení, klasické fotbálky, kulečník, a dokonce i tyč na Pole dance tu máme 😊.
Když se přesuneme na druhé patro, tak to skládá ze dvou části. První z nich je Cyber Arcade jakožto arkádová herna, kde máme přes stovku herních zařízení z celého světa včetně unikátů, které se nedají jinde v Evropě vyzkoušet. Druhou části je potom deskoherní klub s názvem Mana Potion. Obě části mají svojí stylizaci, kdy Cyber Arcade jde tematicky opět do dystopické budoucnosti, což v kombinaci se starými automaty funguje hodně dobře a Mana potion je ve stylu fantazy. Takže když někomu nesedí kyberpunk, hned se v podobě Many nabízí alternativa. Nechybí tu ani prostory pro „dračí doupě“.
Na dalším patře se nachází hřiště na adrenalinové sporty jako Reball (nebarevný paintball), Extreme Archery, Nerf nebo například Speedsoft, který si jinde nevyzkoušíš, protože se jedná o licencovanou záležitost pod oficiální značkou SpeedQB®. Toto patro nazýváme Factory Field a je vybudované v post-apokalyptickém duchu.
Posledním patrem je pak Studio Petrská, jakožto fotografické studio, ale stejně tak eventový prostor. Za mě takové „nejčistší“ patro, takže pokud někdo nemusí fantazy, post-apo nebo kyberpunk, tak pak je tento prostor právě pro něj.

Právě tento mix různé zábavy na všech patrech dělá z Fun areny ten unikát.

Pro koho je Fun aréna vhodná?
Tohle je vlastně docela zajímavá otázka, protože to je další z důvodů, proč by pro Tebe měla být Fun Arena volbou číslo jedna 😊, když budeš dělat jakoukoliv akci. My totiž nemáme vůbec žádnou cílovou skupinu a díky tomu, jak je aréna komplexní, tak jsme nejen schopni u nás zabavit všechny od 3 do 100 let, ale stejně tak organizovat dětské oslavy, teambuildingy, rozlučky se svobodou nebo privátní akce pro skupinky kamarádů, kteří si chtějí jenom vyzkoušet nějakou z dílčích aktivit. Navíc si maximálně zakládáme na spokojenosti našich zákazníků, takže nejen, že vše musí být perfektní, ale zároveň vždy nasloucháme přáním a podle nich dolaďujeme akce přesně na míru. Například rodiče si přáli dětskou oslavu pro svoje děti na motivy Wednesday, takže nejen, že jsme upravili výzdobu, ale i naši organizátoři, kteří normálně nosí kyberpunkové oblečení, změnili outfit do světa Wednesday. Prostě u nás platí pravidlo zázraky na počkání, nemožné do 24 hodin 😊.
Za zmínku také stojí to, že se u nás hodně často různě fotí nebo natáčí hudební a taneční videa nebo dokonce dělají tiskové konference. Prostě Fun Arena je otevřena všem a všemu.

Pro představu, jak u vás vypadá taková firemní akce?
Každá firemní akce je hodně individuální vzhledem k tomu, že záleží na celkovém počtu osob, poměru mužů a žen, věkovém složení, jestli má jít spíše o volnější zábavu nebo vyloženě teambuilding na stmelení kolektivu, samozřejmě na rozpočtu atp. Na základě co nejvíce dat, které jsme schopni zjistit v rámci konkrétní firemní akce, vybíráme aktivity a dáváme dohromady harmonogram. To, co je pro nás zásadní je celou akci postavit tak, aby se v ideálním případě bavili úplně všichni včetně těch, kteří firemní akce dvakrát v lásce nemají. Ještě doplním, že nejen firma si u nás může pronajmout pouze aktivity, ale stejně tak jedno či více celých pater nebo klidně celou budovu. Vše je jenom o dohodě.
Každopádně, abych Ti na Tvoji otázku neodpověděl jenom v obecné rovině, tak firemní akce může vypadat například tak, že si firma pronajme celé Underground city včetně aktivit a baru, to mají v určitém čase doplněné o Cyber Arcade či střelecké klání ve Factory Fieldu. Během večera pak dorazí catering a pokračuje volná zábava v Underground city do pozdních hodin.